top of page

Diplomky 21

Bakalářské práce 2020

Závěrečné práce studentů ateliéru Vizuální design byly prezentovány v rámci výstavy Diplomky 21 v budově Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem. Prezentováná diplomová i bakalářská práce byla úspěšně obhájena.

MgA. Ivana Beranová

 

Zvukárium

Anotace uměleckého díla / max. 400 znaků/:

Diplomová práce je výsledkem zkoumání papíru jako materiálu v souvislosti s prostorovými pop-up objekty, které vydávají zvuky. Záměrem této práce je ukázat možnosti produkování zvuků pouze za pomoci papíru, a zároveň touto škálou šramotů dál rozvinout vnímání zvuku u dětí. Tato kniha má za cíl přinést divákovi vizuální, hmatový i sluchový zážitek bez pomoci elektroniky.

BcA. Natálie Portíková

 

Vizuální styl hudebního festivalu Shotgun

„Bakalářská práce Natálie Portíkové je oslavou dvacetiletého výročí hudebního festivalu Shotgun. I zde – jako na každé správné české oslavě – je středobodem oslavy jídlo a na oslavu kulatin festivalu připravila Natálie ne jen tak ledajaký pokrm. Hlavním chodem je špíz z rybího podpatku, objímající se ruce, šestiprstá noha s růžovou pedikúrou, šnek, pusinka, šlahoun kaktusu se zlatými trny, řetěz a kytička. Každá ingredience je pečlivě připravena, ogrilována do třpytiva tak, aby chytla správnou barvu a následně je vše napíchnuto na stříbrnou špízovou jehlu s motivem srdce a roztékajícím se nápisem Shotgun. Jakkoliv nesourodě se jednotlivé ingredience mohou na první pohled zdát, je výsledkem absurdně delikátní chuť tančícího špízu, vizuální gastronomický zážitek, kterého se divák jen tak nepřejí.“

– úryvek z oponentury MFA Anežky Minaříkové

bottom of page