top of page

Ivana Beranová

BERA — Papírové módních doplňků 

„Paper is a new black“ 

Na základě vytvořených produktů jsem založila značku BERA, která se zabývá výrobou a navrhováním módních doplňků z papíru. V reklamě se zabývám propagací produktů, jejich způsobem nošení a variabilitou designu. Papírové módní doplňky jsou pro aktivní lidi pohybující se ve městě, kteří se zároveň zajímají o módu, původ výrobků a jejich výrobu. 

Cross body & Wallet 

Chtěla jsem z papíru vytvořit něco praktického, co můžu sama využívat, a zároveň jsem měla potřebu zkoumat vlastnosti papíru a chovat se k němu jinak – například jako k látce. Tím jsem přišla na myšlenku vytvořit papírové cross body kabelky a peněženky, které tyto dva faktory spojují. Ve tvaru cross body tašky kombinuji ostré hrany papíru, ale i oblé části, které nejsou při práci s papírem typické. Zhotovila jsem malé produkty, které mají čisté linie a jednoduchý tvar. Jsou z papíru, zároveň však splňují nároky na funkčnost a trvanlivost výrobku. Oba produkty jsou vyrobeny vždy pouze z jednoho kusu papíru, který je na určitých částech spojen lepidlem, nebo prošíváním. 

Použité papíry: 

Tintoretto Melange Camello 250 g | Corolla Pentagram Ivory 300 g

Život včel

Diplomová práce je výsledkem několikaměsíčního zabývání se tématem lásky. Uchopením asi nejzatíženějšího lidského slova, které oplývá mnoha emocemi, názory a výklady, vznikla autorská kniha s názvem „Co je pro tebe láska?“. Jedná se o sborník výpovědí anonymních respondentů na jednu jedinou otázku, jež je titulem knihy. Sedmdesát unikátních textů, které pracují jen a pouze s vlastní zkušeností a subjektivním přístupem každého jedince. Přijímám, nesoudím a předkládám k vlastnímu posouzení.

 

Jsem vizuální designérka. Pracuji napříč výtvarnými disciplínami a experimentuji s materiálem pro dosažení ideálně předané informace. Specializuji se na tvorbu knih, propagačních materiálů, tiskovin a vizuálních identit. Ráda využívám prostředků tradičních grafických technik, fotografie a videa. Zajímám se o vytváření funkčních systémů, navrhování mobilních aplikací, webů a komplexních projektů.

GMU

Galerie je stabilní instituce, která je zároveň proměnlivá svou různorodostí výstav. Instituce nabízí široké rozpětí

aktivit a rozdílnost v přístupu k jednotlivým výstavním prostorům galerie.

bottom of page